Спойлер: мізерно мало. Усього лише 601,2 млн гривень із 2003-го. На «Євромерію» (справа «Краяна») Труханов, наприклад, загалом витратив 455 млн гривень у 2016-2019 рр.
17 грудня 2003 року, 20 років тому, відбулася найбільш грабіжницька сесія Одеської міськради, під час якої депутати і мер Руслан Боделан допомогли злочинному синдикату «Довіряй Справам» вкрасти найбільше, найприбутковіше і стратегічно важливе підприємство, що перебувало у володінні одеської громади. Йдеться про комунальне підприємство «Одесводоканал». Вода — ось справжнє золото. І мафія це чітко зрозуміла на початку нульових.
Схема проста: оренду одеська влада ставить низьку, яку орендар «Інфокс» сплачує до бюджету міста, а витрати на капітальне оновлення мереж, каналізаційних насосних станцій, зливової каналізації тощо вішають на бюджет Одеси.
Разом із цим усі гроші та цінні папери, які лежали на рахунках «Одесводоканалу» Боделан разом із подільниками із синдикату виводять через кредит свіжоспеченому орендарю! Нахабство найвищого ступеня: де-факто віддали безоплатно монопольний бізнес і ще 25,4 млн гривень або $ 4,8 млн на додачу дали на заміну старих ненажерливих насосів, щоб орендар одразу ж зміг скоротити свої витрати на електроенергію і отримувати більше прибутку.
Сухі факти. З грудня 2003-го року і до 1 жовтня 2023 року одесити отримали від оренди водоканалу всього лише 601,2 млн гривень або 38,4 млн доларів. При цьому тільки в розпал війни, у 2023-му році, мер Труханов погодив виділення 415 млн гривень, або 11 млн доларів США, на новий водопровід для новобудов на Французькому бульварі. 340 млн гривень, нагадаємо, злочинний синдикат «Довіряй Справам» незаконно вимутив у Києві з «Фонду ліквідації наслідків збройної агресії». Решта 75 млн гривень будуть «досипані» вже з бюджету міста. Одержувачі всіх коштів — підрядники з дорожнього крила синдикату — «Автомагістраль-Південь» і «Ростдорстрой». Саме ці компанії й виконують роботи з укладання труби, розпочавши роботи без дозволу ні від міського ДАБК, ні від київського ДІАГу, за що чиновники мерії та підрядники мали б отримати підозру в недбалості тощо.
Також читайте: Як змінювалась динаміка змін ринку нелегальних сигарет в жовтні 2023 року і чому це важливо
Сам договір оренди підписано на 49 років — до 2052 року. Однак, навіть згідно з ним, є всі підстави в Одеської мерії припинити орендні відносини з «Інфоксводоканалом», про що інтернет-видання «Монітор» напише найближчим часом у рамках циклу розслідувальних статей про одеський водоканал, приурочених до 20-річчя «Великої крадіжки в Одесі».
Річ у тім, що зараз одеський водоканал коштує десятки мільярдів гривень, а місто заробляє на ньому копійки — 50-60 млн гривень. Нагадаємо, що до війни бюджет Одеси становив близько 390-410 млн доларів США або 10-12 млрд гривень. Тобто навіть на тлі нашого бюджету 50-60 млн гривень — це нічого. Це стандартна вартість підряду на ремонт фасаду в Старому місті (до війни).
Крім юридичної складової безпосередньо в договорі оренди, на ситуацію треба дивитися з погляду всього Законодавства. Так ось наше зведення Законів свідчить про те, що влада має діяти в інтересах народу, і якщо ці інтереси страждають, то в нас є такий орган, називається прокуратура, яка бере і подає позов про розірвання договору оренди через те, що він завдає збитків громаді.
Одеса за 20 років отримала від «Інфоксводоканалу» 601,2 млн гривень, і тільки за один рік, за 2023, мерія Труханова спускає 415 млн бюджетних гривень на нові труби замість орендаря. У чому суть тоді оренди? Навіщо ми кладемо нові труби на сотні мільйонів у 2023-му, а отримуємо на рік якісь 50-60 млн гривень? Тобто орендар отримує прибуток, а бюджет витрати? Так а що великий мер усіх часів і народів не впорається з управлінням водоканалу?
Читайте по темі: Відносно головного пожежника України Олександра Чекригіна, який зібрав підлеглих на “свято” під час військового стану, розпочата перевірка
