Джерело: Телеграм-канал "Брудні ігри" Євгенія Плінського
А тепер трохи про митницю яка для спритних ділків та їх покровителів продовжує бути вікном можливостей для фінансового процвітання.
Вже кілька місяців я пишу про схему ввезення в Україну тисяч тон м’яса та риби бандою волинського митника Миколи Хурсяка від діяльності якого «виє» весь ринок. Читати:
Як родина волинського митника Миколи Хурсяка заробляє на мільйони на продажі м’яса
За цей час ми вивернули цю тему повністю.
Показали що м’ясо та риба їде по підробним документам з заниженням ціни в 2-3 рази, показали всі їх фірми,
довели навіть підробку ветеринарних сертифікатів, що було потім підтверджено Держпродспоживслужбою.
Навіть податкова вийшла на перевірки та виявила фіктивні операції з документами та ПДВ цієї «групи компаній», а НАЗК почала перевірку особисто Хурсяка.
Здавлося б тема вичерпана, в таких умовах схема має «схлопнутись» а правоохоронці мають просто розтоптати цю банду.
Але ніт!
Все як їхало, так і їде.
Навіть фірми ніхто не змінив.
Кілька днів тому Волинська митниця пропустила та оформила, партію у 52 000 кг. мороженого хеку та майже 48 000 кг. мідій від фіктивної польської компанії Pol-Export на адресу ТОВ «СОЛАР ТРЕЙДІНГ СІСТЕМ» 44526996
Як і до скандалу і хек і мідії проїхали по ціні в 2 рази нижче реальної вартості. Хек по 1$ за кг. замість 2$. Мідії по 1.5$ замість 3.5$.
При цьому фіктивність постачальника 100 разів доведена, а мідії до нас реально їдуть лише з Чілі, а хек з Канади, США, Іспанії та Аргентини.
Але митниця не заблокувала доведений фіктивний експорт, а оформила.

Також читайте: Держава зайнялась справою по схемі імпорту в Україну м’яса та риби ОПГ Миколи Хурсяка
І навіть якщо митники і відкорегували ціну товару до реальної, то компанія Хурсяка традиційно піде до суду та поверне собі «надмірно сплачені» в бюджет гроші.
Що робити друзі?
Пора забити вже на це все?
Ну ладно якщо я заб’ю, а що робити білому бізнесу який просто вмирає під тиском таких Хурсяків?
Ось до кого мають бігти з невідкладними обшуками правоохоронці. Але щось не біжуть.
