Віктор Суботін, генеральний директор АТ «Українські енергетичні машини» (раніше Турбоатом), вивів гроші державного підприємства через підконтрольний йому банк і намагається працевлаштувати до наглядової ради держкомпанії колишнього менеджера своєї фінустанови.
Про це у Facebook повідомив екс-нардеп Олександр Черненко, пише Апостроф.
Йдеться про «АТ Мегабанк», що належить Віктору Суботіну і визнаний неплатоспроможним у червні 2022 року.
«Проблеми (у банку) виникли не через повномасштабну війну, а задовго до неї. Незважаючи на це, власник банку Віктор Суботін наполегливо складав на його рахунках гроші Турбоатома… Загалом нараховував 1,4 млрд грн. Ці гроші з величезною часткою ймовірності будуть втрачені», — написав Черненко.
За його даними, Суботін «протягує» до наглядової ради Укренергомашини Марка Беккера. Він працював із Субботіним у Мегабанку і був першим заступником Ігоря Райніна, коли той очолював Харківську ОДА.
«Вкрасти гроші у державної компанії, а потім працевлаштувати в неї спільника, щоб вкрасти ще більше? Мені складно пригадати схему більш цинічну», — зазначає екс-нардеп.
Черненко нагадав, що Суботін очолив Турбоатом у 2007. На цій посаді він «пережив» 3 президентів, 8 урядів, революцію, а зараз «фактично вкрав у воюючої держави 1,4 млрд грн».
«Навіть після цього не збирається у відставку, хоча повинен збиратися в СІЗО», — написав Черненко.
Як повідомляли ЗМІ, 13 вересня 2023 року Фонду гарантування не вдалося реалізувати активи «АТ Мегабанк», а саме права вимоги за 105 кредитними договорами, у забезпечення за якими передано об’єкти житлової та комерційної нерухомості, зокрема кінотеатр та елеватор у Харкові й області. Активи продавали одним лотом близько 2,2 млрд грн. Торги не відбулися через відсутність учасників.
Нагадаємо, глава «Укренерго» Кудрицький зібрався підзаробити 1,7 мільярда доларів на будівництві захисних бункерів для енергооб’єктів
