Мер Києва Віталій Кличко наприкінці грудня 2023 року обзавівся будинком за чверть мільярда гривень у Німеччині. Це випливає з декларації політика.
Так, 20 грудня столичний градоначальник як виплату боргу від зареєстрованої у США компанії Maximum I LLC отримав особняк у Гамбурзі. Будинок оцінюють у 227 мільйонів гривень. Його площа становить 750 квадратних метрів.
Зазначена фірма належала другому братові Кличка — Володимиру, але в травні 2023 року перейшла у власність Віталія. Сталося це у вигляді «погашення заборгованості в негрошовому вираженні». Крім будинку, Володимир Кличко віддав братові 6,7 млн грн, які раніше позичав. Нагадаємо, що в декларації за 2020 рік Віталій Кличко вказав, що позичив Володимиру Кличку 7,3 млн євро і $277,8 тис.
Також читайте: В ОАЕ затримали відомого засновника ОПГ в Одесі під прізвищем «Халид», справжнє ім’я якого Халід Мусаєв
Зазначимо, що в Гамбурзі Віталій Кличко вже мав один особняк ще до того, як став мером. Німецькі ЗМІ повідомляли, що він розташований у районі парку Отмаршен. Після російського вторгнення в Україну ексдружина Кличка Наталія Єгорова заявила німецьким журналістами, що приймає в цьому будинку українських біженців.
10 грудня 2023 року Національне агентство із запобігання корупції виконало вимоги ухваленого Верховною Радою України Закону № 3384-ІХ і забезпечило відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
А може, все дещо інакше? І жодних «переходів у власність» не було? А просто Віталій Кличко намагається легалізувати вкрадені в Києві гроші?
