Джерело: Телеграм-канал Absolution Leaks
СБУ веде справу щодо диверсії з боку екснардепа Анатолія Шкрібляка та ексмера Чернігова Владислава Атрошенко, котрі провели корупційну схему щодо відновлення ТЕЦ, яка постраждала у 2022 через обстріли російських агресорів
Це сталося під час виконання капремонту (відновлення) будівельних конструкцій та технологічного обладнання галереї четвертих конвеєрів 4А, 4Б, головного корпусу котлотурбінного цеху, які пошкоджені під час бойових дій у період з 28 лютого по 30 березня 2022 року.
При цьому майно перебувало в оренді у фірми «ТехНова» Шкрібляка. Натомість міськрада влітку вирішила відновлювати об’єкт власним коштом.
Також читайте: Московська квартира мера Одеси Геннадія Труханова
З метою відновлення обладнання паливоподачі, у грудні 2022 між Атрошенко, ТОВ «Котлотурбопром» та «ТехНовою» укладено договір про виконання робіт за 25 400 000₴. Оплату за виконані роботи здійснює Міжнародний комітет Червоного Хреста.
Підрядник із залученням субпідрядника «Промислово сервісна компанія «ВІК» використовували вживане та пошкоджене обладнання/запчастин (регулюючі ролики, роликотримачі, опори для роликотримачів), які зазнали руйнувань внаслідок військової агресії з боку рф. Також, проведення ремонтних робіт здійснювалось з порушенням будівельних норм та недотримання проектної документації капітального ремонту об’єкту.
Крім того, відновлення несучих конструкцій похилої галереї від вузла пересилки до головного корпусу ТЕЦ, здійснено не у повному обсязі та з додатковим навантаженням, що може призвести до їх падіння та руйнування об`єкта капітального ремонту. Також для відновлення критичного обладнання теплоелектроцентралі використовуються труби меншого діаметру та товщиною стінки, які у період значного навантаження можуть призвести до аварійних ситуацій з подальшим виводом з експлуатації.
