Джерело: Телеграм-канал "Брудні ігри" Євгенія Плінського
Прийшла весна — почався сезон свіжих овочів та зелені.
Вам — вітаміни.
Контрабандистам — заробіток.
Митниці — зелень.
Пам’ятаєте, як перед війною, ми з вами намагалися зупинити схемний імпорт в Україну овочів та фруктів так званої «Асоціації фрукти-овочі» під дахом ОЗГ «Лампочка».
Якщо забули, то почитайте мій пост за грудень 2021.
Схема проста та незмінна.
— Створюємо типу «асоціацію» імпортерів
— Домовляємось ($) з митницею, що члени асоціації мають право розмитнювати товари за ціною — 30 — 40% від реальної і митниця це не блокує
(Винагорода митниці в середньому 10$ з тони)
— Продаємо (заганяємо) місця в асоціації реальним імпортерам, або забезпезпечуємо для них імпорт через свої компанії — члени асоціації.
— Виводимо розмитнений товар в кешеві продажі на ринки та лотки
— Документи запускаємо в обіг формування штучного ПДВ та податкової оптимізації по всій Україні.
Тоді, в 2021, ми потужно взялися за цю схему, були засідання фінансового комітету, податкова навіть сприяла блокування продажу документів…. але розпочалась війна.
І якщо ви думаєте, що хтось перестав обкрадати державу на імпорті овочів та фруктів, то це не так.
За перший квартал 2024, по цій схемі, через «асоціацію» було імпортовано приблизно 100- 120 тисяч тон фруктів та овочів.
Приблизний щомісячний обсяг хабарів митниці від «асоціації» — 400 000$.
Втрати для бюджету — кілька мільйонів доларів.
Вам цікавий перелік компаній та кураторів цієї схеми сьогодні, чи вже тупо пофіг?)
