Служба безпеки України викрила корупційну схему привласнення 104 мільйонів гривень, виділених на будівництво захисних споруд для критичної енергоінфраструктури у Закарпатській області. У вчиненні злочину підозрюють колишнього керівника регіональної Служби відновлення та розвитку інфраструктури Юрія Максименка, який очолював відомство у 2023–2024 роках. Про це повідомив пресцентр СБУ.

За даними слідства, у березні 2024 року тогочасний посадовець підписав акти виконаних робіт із будівництва захисної споруди для ключової електропідстанції регіону. Загальна вартість цього масштабного проєкту становила 5,1 мільярда гривень.
Правоохоронці встановили, що для заволодіння державною субвенцією чиновник погодив закупівлю будівельних матеріалів за штучно завищеними цінами. Отриману різницю учасники схеми вивели через підконтрольні комерційні структури та розподілили між собою. Корупція в оборонній та енергетичній сферах під час війни розслідується за суворими статтями Кримінального кодексу України.
У спецслужбі наголосили, що дії зловмисників поставили під загрозу стабільне функціонування критичної інфраструктури Закарпаття. Через фінансові махінації строки здачі об’єкта опинилися на межі зриву.
«Через розкрадання грошей виникли ризики зриву строків завершення будівництва, а захисні споруди для енергооб’єкта досі не добудовані», — зазначили в СБУ.
Наразі тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до розкрадання бюджетних коштів. Нагадуємо, що відповідно до Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
