Колишній заступник генерального прокурора України Дмитро Вербицький, який є фігурантом кримінального провадження НАБУ щодо незаконного збагачення, виїхав до Одеси та отримав відстрочку від мобілізації у зв’язку з навчання в аспірантурі. Про це повідомляє журналіст Володимир Бойко. Попри статус фігуранта у справі Антикорупційного бюро, офіційної підозри Вербицькому наразі не оголошено.

За інформацією джерела, після звільнення з Офісу генерального прокурора військовозобов’язаний Дмитро Вербицький повернувся до Одеси. Там він став на військовий облік у Хаджибейському районному ТЦК та СП.
У листопаді 2024 року колишній посадовець оформив відстрочку від призову на військову службу, надавши документи про навчання в аспірантурі. Наразі експрокурор готується до захисту дисертації у галузі права.
Кримінальне провадження №52024000000000231 було зареєстроване Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) ще 13 травня 2024 року. Розслідування стосується можливого незаконного збагачення посадовця, зокрема через операції з нерухомістю.
«У кримінальному провадженні щодо Вербицького фігурує епізод з придбанням будинку в котеджному містечку «Коник» за 2 млн грн, що в 6 разів нижче ринкової вартості».
Згідно з матеріалами та фабулою справи, суттєву знижку від забудовника Дмитро Вербицький міг отримати в обмін на лояльність. Слідство перевіряє версію, чи було фінансове послаблення платою за блокування досудового розслідування щодо порушення цим забудовником чинних екологічних норм.
Наразі НАБУ та САП продовжують збір доказової бази, процесуальних дій щодо вручення підозри колишньому заступнику генпрокурора поки не відбулося.
