Богдан Савка і його колл-центр «Е-шахрайство» у Львові

  1. Главная
  2. Компромат
  3. Богдан Савка і його колл-центр «Е-шахрайство» у Львові

Як у військовослужбовців та багатодітних родин, виманюють кошти допомоги від держави.

У Львові активізувалася мережа шахрайських кол-центрів, які обманом отримують мільйони гривень довірливих громадян, створюючи фейкові чат-боти програми Підтримка та вигадуючи «інвестфонди для військових на передовій». За мережею, як з’ясовується в розслідуванні «Інформатора», стоїть Богдан Савка, відомий як «Агент Німець». Своє прізвисько отримав через те, що його прадід воював на боці нацистської Німеччини і брав участь у роботі окупаційної адміністрації Лемберга (Львова).

Тепер у правнука, вочевидь, прокинулися генетичні інстинкти і він знову вирішив зробити із західної столиці ворожий каземат. Але тепер — за рахунок мережі шахрайських кол-центрів.

Богдан Савка. Робота в ІТ, але є нюанс

Схема видурювання у людей грошей за допомогою фейкових чат-ботів або дзвінків нібито зі служби підтримки банку/страхової компанії/OLX чи навіть Сільпо — давно вже нікого не дивує.

Потік людей, що ведуться на психологічні ігри та маніпуляції, не вщухає, а сама сфера стає дедалі технологічнішою, із залученням роботів-додзвонювачів, штучного інтелекту та нейромереж.

Не дивно, що волинянин Богдан Савка, після завершення Національного технічного університету у Львові, придивлявся до більш грошовитого застосування своїх ІТ-знань, аніж просто тестувальник чи джун на якійсь айтішній галері. На ідею його наштовхнула поява застосунку «Дія» та курс на діджилізацію, який узяла держава.

Мільйони непідготовлених, фінансово і технологічно неграмотних співгромадян, готових довірливо поділитися всіма своїми заощадженнями з шахраями, — це картина, яка викликала в Богдана Савки нездорове тремтіння в руках і збільшене слиновиділення.

Що відомо про Богдана Савку?

Богдан Ігорович Савка, згідно з відкритими даними, народився 28.04.1998 року. Його батько, Ігор Петрович Савка, 1957 року народження, заснував у Львові низку компаній, як-от «Залюкс», «Алюмпласт Львів», а також ПП «Лаугна-ЗН», БПП «Беркут», ТзОВ «Комфортбуд», які вже збанкрутували. За чутками — через відмивання коштів.

Богдан Савка пробував себе в численних шахрайських схемах у країнах ЄС, де обманював європейських пенсіонерів (розводи на фінансові піраміди). А півтора року тому заснував у Львові філію компанії «Мілтон Груп». Судячи з того, що зараз він їздить на двох BMW М850 і 640 з номерами ВС5871РР і ВС1870РЕ відповідно, справи йдуть добре.

Механізм шахрайства, на який зробив ставку «агент Німець», поширився після появи в Україні застосунку Дія, а ще більше — після пандемії коронавірусу, коли держава виплачувала фінансову допомогу своїм громадянам різних категорій. Йдеться про виманювання коштів у найменш соціально захищених і неосвічених людей через детальні застосунки Дії, чат-боти, фейкову «службу підтримки».

Людям предлагают «удвоить» или «утроить» сумму поддержки, вложить ее в криптовалюту, взять под нее кредит и т.д.

Після початку повномасштабного вторгнення додалися схеми з фейковими виплатами від міжнародних організацій, які можна отримати, тільки-но поділившись із невідомими даними своєї картки та пінкодом, або CVV-кодом на звороті. За цю частину в роботі кол-центрів «Німця» відповідає така собі Іванна Старолюбова — цивільна дружина Богдана Савки. Сама вона родом із Хмельницького, де закінчила юрфак Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна» — приватний виш для невибагливих абітурієнтів із грошима. Фінансування цього проекту забезпечив батько Іванни — місцевий прокурор з нагляду за наркотрафіком.

Тож нічого дивного в тому, що Богдан Савка і Старолюбова познайомилися на рейв-вечірці в Тернополі, коли разом в одній компанії нюхали кокаїн.

Військових не шкода

Але є одна тема, яку агент Німець не випускає зі своїх рук. І це — обкрадання військовослужбовців. Ця схема з’явилася після появи високих виплат для військових, які працюють на передовій. Психологи на службі у диявола вірно підрахували, що, воюючи, воїн не особливо замислюється про заощадження або накопичення коштів, які приходять на картку від держави.

Дружина виїхала за кордон і там її утримує місцевий уряд, в окопі сидіти нудно — чому б не зіграти в онлайн-казино, не подивитись платне порно чи не спробувати себе на ринку форекс або криптовалютному бізнесі. Так, на думку шахраїв, міркують наші захисники. Тож на них масовано таргетується реклама у Facebook, Інстаграмі та Твіттері про «неймовірні можливості», які «по-секрету» розкажуть лише тим, хто «реальний мужик» і служить на передовій.

Саме такими історіями займається мережа кол-центрів агента Німця. Одна з його останніх «фішок» — «інвестиційний пайовий фонд» спеціально для військовослужбовців. Залежно від ситуації, військовослужбовцям можуть запропонувати інвестиції в ключові компанії Кремнієвої долини, у стартапи, або в «консервативні активи» на кшталт нафтових чи газових родовищ. Зрештою, «Німцю» байдуже, що вигадувати — лише 100 тис. грн. з передової не надто залежувалися на рахунках воїна. Та що там — навіть 30 тис. грн стануть у пригоді заради такої «благої справи».

Богдан Савка та його Рай для пройдисвітів

Чому кол-центри «Німця» з шахрайства розмістилися саме у Львові? Перший фактор — тут зібралися найкращі ІТ-шники України, які за своїм духом не збираються йти воювати (бо переїхали подалі від передової), а тому не відчувають зайвих сентиментів до військовослужбовців. Друге — швидка можливість у разі потреби переміститися через кордон (багатомільйонні статки «розвідників» це дозволяють). Третє — саме Львів історично був осередком таких послуг: тут тримали свої кол-центри онлайн-казино, наркоторговці, онлайн-розпусти і навіть, за чутками, торговці зброєю. Низку торгово-офісних центрів у цьому місті — звісно, подалі від очей туристів у спальних районах — будували саме під потреби нелегальних кол-центрів.

Нещодавно Верховна Рада вирішила створити тимчасову слідчу комісію з розслідування можливого шахрайства та іншої незаконної діяльності у сфері фінансових послуг, що здійснюється з використанням інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем та електронних комунікаційних мереж.

«Комісія протягом року займатиметься розслідуванням імовірної неправомірної діяльності, пов’язаної з незаконними фінансовими операціями та шахрайством «кол-центрів», «фінансових пірамід», а також фінансово-освітніх організацій, що здійснюють свою діяльність без відповідних дозвільних документів», — ідеться в повідомленні.

З того, що відомо з відкритих джерел, такій комісії варто було б на кілька тижнів переїхати до Львова, щоб відчути «атмосферу». Кол-центри «Німця» — місцеві «лідери ринку». Їхні обсяги оборотів оцінюються в кілька мільйонів доларів (!) виманених коштів на тиждень (!). Жодні тюремні служби безпеки Приватбанку навіть поруч не стояли з ІТ-командою, яка поставила ці процеси на потік. На роботу нових співробітників наймають за оголошеннями про «арбітраж трафіку» або про «роботу з клієнтами».

Також Старолюбова та її підлеглі Тимур Дибайло і Фелікс Гручарідзе займаються активним вербуванням студентів на останніх курсах у львівських і тернопільських вишах за спеціальностями економіка, підприємництво, маркетинг. Робота мережі, яка налічує вже понад 15 кол-центрів у Львові та регіонах, мала б привернути увагу правоохоронців уже давно.

Однак у місті Лева не заведено говорити про те, скільки брудних грошей ти отримав від незаконного ошукування довірливих громадян. Тож силовики — від Нацполу до СБУ, від БЕБ до Податкової, від судів до прокуратури — просто мовчать. Побажаємо удачі ТСК ВР і подивимося, чи зможуть вони розговорити захисників закону. Або ж самі під кінець розслідування стануть частиною схеми. Покаже час.

Поширити

Підписуйтесь на наші канали в Telegram та Facebook — повний архів досьє та компромат на українських злочинців, політиків, чиновніків, бізнесменів, олігархів, журналістів та публічних персон.

В Україні розгортається скандал на ринку електроніки через діяльність «Ельдорадо» та її власника Віктора Поліщука
Власник збанкрутілого «Дельта-банку» Микола Лагун живе у Відні та отримує гроші з кіпрських офшорів
Меню