Непоп В’ячеслав Іванович
Офіційна біографія
Заступник мера Києва та депутат Київради від УДАРу
В’ячеслав Іванович Непоп народився 23 травня 1966 року в м. Артемівськ Донецької області.
Освіта
Непоп після закінчення 7-ї школи в Артемівську 1983 року вступив до Харківського авіаційного інституту ім. М.Є. Жуковського. М.Є. Жуковського. Через шість років отримав диплом інженера-механіка.
Сім’я
В’ячеслав одружений з Антоніною Непоп (1964 р.н.). У подружжя троє дітей: Марія (1988), Артем (1990) і Дарина (1997).
Кар’єра
Протягом дев’яти років (1989-1998) В’ячеслав працював за фахом в АНТК ім. Антонова (до 1991 року — Київський механічний завод). У 1998 році Непоп очолив будівельну фірму «ТММ».
У 2002 році він був призначений на посаду керівника комунального підприємства з будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд — УКБ». Тоді ж В’ячеслав став головою Наглядової ради благодійного фонду «Солом’янка». У 2018 році Непоп обійняв посаду заступника київського градоначальника.
В’ячеслав двічі на громадських засадах був помічником народних депутатів: у IV скликанні — «нашоукраїнця» Володимира Мойсика, у VI скликанні — Юрія Сербіна з фракції БЮТ.
Непоп двічі балотувався до Верховної Ради. Але обидва рази його номер у виборчому списку виявився непрохідним. У 2007 році він був 419-м у «Нашій Україні — Народній Самообороні», а через сім років — 155-м у БПП.
З 2002 року В’ячеслав п’ять разів успішно балотувався до Київради від Солом’янського району. За цей час встиг змінити кілька політичних партій. Уперше був обраний від «Єдності» Олександра Омельченка. Через чотири роки переобирався від партії «Наша Україна».
У 2014 році переміг на 55-му виборчому окрузі як самовисуванець, а за рік — від БПП «Солідарність», обравшись у 108-му окрузі. У 2020 році Непоп йшов на вибори від партії УДАР. У IX скликанні Київради він входить до складу фракції УДАР і постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики.
В’ячеслав Непоп — співзасновник обслуговуючого кооперативу «Лісове озеро» та благодійного фонду «Солом’янський».
Компромат
У 2014-му Непоп пішов на вибори до Київради під прапорами «Удару» і «Солідарності», заклеївши Київ своїми листівками, де він фігурував у компанії Порошенка і Кличка.

Причому за даними Skelet.Info, вони про це нічого не знали і своєї офіційної згоди на підтримку Непопа не давали — просто той вирішив самовільно скористатися їхньою тодішньою популярністю. А ось уже 2015-го Непоп офіційно обирався до Київради від «Блоку Петра Порошенка».

Злочини
КП «Житлоінвестбуд — УКБ», яким Непоп керував з 2002 по 2018 рік, неодноразово опинялося в епіцентрі будівельних скандалів. У ЗМІ писали, що комунальне підприємство перерахувало «зайві» два з половиною мільйони бюджетних гривень за будівництво трамвайної лінії на Троєщині, незаконно вирубувало дерева, продавало «соціальне житло» за ринковими цінами.
Обурення громадськості викликало будівництво без дозвільних документів офісно-житлового центру в санітарно-буферній зоні Київського зоопарку та комерційної висотки в парку на території Національного авіаційного університету, а також бажання Непопа знищити зелені ділянки на проспекті Космонавта Комарова та житловому масиві «Княжий Затон».

За словами громадського активіста і координатора Форуму громадського порятунку Києва Віталія Черняховського, вседозволеність Непопа виникла через те, що за довгі роки його КП не перевіряли ні фінансова інспекція, ні прокуратура. Сам же керівник комунального підприємства, отримуючи скромну зарплату, став мільйонером.

За словами київського депутата-«радикала» Олександра Вовченка, багато народних обранців-мажоритарників від УДАРу і БПП стали «дахом» для Непопа. Директор КП за рахунок бюджетних коштів робив ремонт на виборчих дільницях депутатів, а ті видавали ці роботи за свої заслуги. Вовченко заявляв, що Непоп продавав «потрібним» людям квартири дешевше за їхню вартість.
Крадіжкою з бюджету назвав «радикальний» депутат рішення Київради звільнити кероване Непопом підприємство від виплати пайового внеску на розвиток столичної інфраструктури в розмірі майже п’яти мільйонів гривень.

При цьому «Житлоінвестбуд — УКБ», як заявляє Черняховського, самостійно будівництво не веде, а лише наймає підрядників. Натомість через КП проходять усі платежі. Отже, підприємство фактично компанія-прокладка, створена для «відмивання» грошей її керівником.

У квітні 2015 року парламентарій Ігор Луценко написав депутатське звернення меру Кличку з проханням звільнити Непопа з посади глави «Житлоінвестбуд — УКБ», як організатора корупційних схем у Київраді. Однак Непоп протримався в кріслі директора КП ще три роки, а потім київський голова призначив його своїм заступником.
Не менш скандальною була спроба «Житлоінвестбуду» забудувати озеро Качине в Дарницькому районі. Столичні ЗМІ повідомляли, що заручившись підтримкою київської адміністрації та ігноруючи думку громадськості й депутатів, директор комунального підприємства намагався закотати в бетон озеро і порушити екобаланс району.
У справу втрутилася прокуратура, яка виявила велику кількість порушень законодавства під час будівництва висотки на 1276 квартир. За клопотанням правоохоронців районний суд заарештував ділянку передбачуваного будівництва.
На початку 2019 року громадський рух «Чесно» повідомляв, що Нацагентство з питань запобігання корупції виявило у В’ячеслава Непопа ознаки корупційного правопорушення. Це сталося під час повної перевірки декларації заступника Кличка за 2016 рік.

Чиновник не вказав у декларації житловий будинок у Броварському районі Київської області та земельну ділянку в Києво-Святошинському районі. У результаті повної перевірки НАЗК запропонувало В’ячеславу Непопу подати виправлену декларацію за 2016 рік. Хоча в аналогічній ситуації з депутатом Київради Сергієм Харчуком антикорупційне відомство побачило ознаки кримінального злочину

Влітку 2019 року київські сбушники відкрили кримінальне провадження за фактом того, що чиновники КМДА спільно з керівниками столичних комунальних підприємств і співробітниками приватних фірм створили схему з привласнення та розтрати бюджетних коштів і виводили квартири «Житлоінвестбуду-УКБ» і «Спецжитлофонду» на посередників, у яких осідали 20-30%.
Був замішаний у незаконній забудові парку «Нивки»:
Також намагався «втулити» висотку біля дитячого садка.

«ЖИЛІНВЕСТБУД» РОЗЕНДЕРИВ МІЛЬЯРД НА КОРИСТЬ ФІРМ, БЛИЗЬКИХ ДО СВОГО КЕРІВНИКА
КП «Жилінвестбуд» (Київ) за результатами тендерів у 2008-2010 роках уклало низку угод на будівельні роботи вартістю 1,018 млрд грн із фірмами ТОВ «КЖБК» і ТОВ «Азур Груп», пов’язаними з керівництвом комунального підприємства В’ячеславом Непопом, а також екс-керівником Управління будівництва та житлового забезпечення КМДА Михайлом Голіцою та його зятем-депутатом Київської міської ради Миколою Негричем, Про це повідомляє інтернет-видавництво «Наші гроші».
ТОВ «КЖБК» («Київська житлово-будівельна компанія») заснували у 2001 р. Першими власниками стали Олександр Ярош та Андрій Вікторович Пузійчук. У 2005 р. Олександра Яроша замінила Ярош Надія, а Андрія Пузійчука — його батько — Віктор Пузійчук. Ця фірма активно вигравала будівельні тендери до початку 2012 р. Пізніше її переоформили на Геннадія Середюка. До 2010 року, за даними Youcontrol, керівником ТОВ «Київська житлово-будівельна компанія» значився Андрій Вікторович Пузійчук.
ТОВ «Азур Груп» було засновано у 2010 р. Мариною Запальською та Людмилою Мазур. Поки вони були власницями, про компанію нічого не було відомо. Однак у січні 2012 р. власником стала фірма «КЖСК», тобто Віктор Пузійчук, і вже з березня «Азур» почав вигравати тендери.

Син Віктора Пузійчука — Віталій Пузійчук — є співвласником фірми ПАТ «Фундамент» (23%). Ще 23% акцій належить Анжеліці Ковальовій, відомій як начальниця відділу адміністративно-кадрової роботи «Жилінвестбуду». Ще один пакет у 23% акцій «Фундаменту» до весни цього року мав Віктор Шустер, бізнес-партнер по будівельній компанії «Київбудмонтаж» Миколи Негрича.

Негрич є зятем, а також бізнес-партнером по фірмі ТОВ «Геос Девелопмент» Михайла Голиці, екскерівника Управління будівництва та житлового забезпечення КМДА, якому підпорядковується «Жилінвестбуд». «Житлоінвестбуд« від його створення і донині незмінно очолює В’ячеслав Непоп, бізнес-партнер дружини Михайла Голиці Валентини по ТОВ “Управління капітального будівництва ”УКБ» і обслуговуючому кооперативу «Лісове озеро».
Обіцяного 12 років чекають: В’ячеслав Непоп обдурив надії інвесторів ЖК «Новодарницький»
Протягом 12 років інвестори столичного ЖК «Новодарницький» не можуть дочекатися своїх квартир, оскільки терміни здачі об’єкта в експлуатацію постійно відкладають.
Востаннє в КП «Житлобудінвест-УКБ» власників квартир без пояснень поставили перед фактом, що потрібно почекати ще 2 роки. Це при тому, що зі столичної скарбниці гроші на завершення довгобуду були давно виділені і, ймовірно, вже «успішно» освоєні. Інвестори ЖК підозрюють, і на це дуже схоже, що беззмінний керівник КП «Житлобудінвест-УКБ» В’ячеслав Непоп просто чекає на черговий транш із міського бюджету на продовження робіт, поспішати йому нікуди. До того ж, комунальний забудовник уже встановив у будинку ліфти, дешевші за ті, які інвестори спочатку оплачували, і намагається заощадити на інженерних комунікаціях.
Про це стало відомо зі звернення інвесторів ЖК «Новодарницький» до журналістів KV.
Продаж квартир у будинках СБУ
Колишнього голову правління «Київміськбуду» Михайла Голицю і депутата Київради від «Солідарності», забудовника В’ячеслава Непопа підозрюють у продажі квартир у будинках СБУ, що зводяться Голосіївському районі — на землі оборонного призначення.
У Голосіївському районі столиці, поруч із Голосіївським національним природним парком, розгортається неабияка драма. Мешканці навколишніх будинків із порожніми руками йдуть зупиняти бетонозмішувачі та іншу техніку, б’ються з охоронцями і «тітушками». Тут триває серйозне протистояння.
Місцеві виступають проти Служби безпеки України та забудовника, якого обрала ця служба. Земля тут має спеціальне призначення — військове. Проте будують ціле містечко з хмарочосів.
Будує фірма, яку обрали 2014 року — тобто вже за нової влади. І веде будівництво з порушеннями.

Конфлікти тут постійні. Місцеві жителі блокують будівництво. Зведення житлового комплексу замовила Служба безпеки України. Силове відомство отримало цю землю в постійне користування під тренувальні бази, та зрештою, передало під житлову висотну забудову в обмін на квартири для власних співробітників.
«Будується 13 будинків і 90 паркувальних місць. Буде парковка в лісі. Це 100%» — скаржиться місцева мешканка Наталія Клименко.
Коли журналісти почали розбиратися в конфлікті та досліджувати будівництво на предмет законності, в СБУ дали зрозуміти, що сприяти їм не будуть.
Згідно з даними функціонального обмеження Генерального плану Києва до 2020 року, ділянка на Потєхіна, 9 — це територія спеціального призначення. А отже — житлова забудова тут заборонена.

Дані публічної кадастрової карти вказують на те, що цільове призначення ділянки — не для житлового будівництва. Це землі оборони. Згідно з державним актом, земля має використовуватися для обслуговування та експлуатації будівель і споруд військової частини Е +6642.
У столичному департаменті земельних ресурсів повідомили, що СБУ отримало дозвіл на розробку проєкту землеустрою, що свідчить про наміри змінити цільове призначення ділянки, однак цього так і не було зроблено.
«Рішенням Київської міської ради від 01.11.2012 No 322/8606 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Службі безпеки України. Рішення Київської міської ради від 01.11.2012 No 322/8606 не є дозвільним документом на проведення будівельних робіт», — йдеться у відповіді.

Тепер представник забудовника Юрій Сокольницький не може точно пояснити, чому СБУ намагалося відвести землю під будівництво житла. Він переконує: можна будувати і без цього. Є спеціальне розпорядження за підписом Миколи Азарова від 2 жовтня 2013 року. «Ви бачите адресу Потєхіна, 9 у переліку.

Найімовірніше — це лише моє припущення — поки не було цього розпорядження, замовник і намагався змінити цільове призначення землі», — заявив журналістам Юрій Сокольницький, заступник директора ТОВ «Домобудівна компанія №7».

Будівництво житлового комплексу «Берген» розпочалося, а над парканом у минулому військової частини і тренувальної бази висить паспорт майбутнього об’єкта — вісім житлових будинків по 25-27 поверхів.

Конкурс на визначення забудовника, за яким визначили переможцем «Домобудівну компанію №7», організувала СБУ 2014 року. Але був ще один конкурс, там інший переможець і інший результат, інформації про скасування якого немає.
Два результати, з різними переможцями. В одному — право будувати житло на Потєхіна, 9 надано ТОВ «Аркада-Будівництво» в обмін на 332 квартири площею 20 000 квадратних метрів для спецслужби. Іншому — ТОВ «Домобудівельна компанія №7». В обмін на 327 квартир загальною площею 17 500 квадратів.
Інформації про скасування результатів будь-якого з конкурсів на сайті немає. Щоправда, одразу після того, як журналісти надіслали до відповідних інстанцій листи із запитаннями щодо цього казусу, на сайті СБУ таки зникло одне з оголошень, де переможцем оголошено фірму «Аркада-Будівництво». Однак, інформація залишилася в «кеші».
Саме та, що мала віддати спецслужбі на 2,5 тисячі квадратів житла більше, ніж «ДБК7». У грошах ця втрата для СБУ дорівнює 32,5 мільйонам гривень.
Є ще кілька порушень, яких припустився забудовник.
За даними містобудівних умов і обмежень, йому дозволили зводити 144,5 тисячі квадратних метрів житла. Однак за паспортом проєкту їх буде 233,5 тисячі квадратних метрів.
Нескладно підрахувати, що забудовник зводить зайві 89000 квадратних метрів. А це — від 700 000 000 до мільярда гривень сумнівного доходу.
Заступник директора ТОВ «Домобудівельна компанія №7» Юрій Сокольницький почав заспокоювати: «Швидше за все, якісь доповнення, зміни». Але інших містобудівних умов та обмежень він журналістам так і не надав.
Відтак, працівники спецслужби отримають 17536 квадратних метрів житла. Решту, 2 942 квартири, вже продають усім охочим — під брендом будівельної групи «Фундамент».
За запитання про діяльність «Фундаменту» дісталося не тільки місцевим жителям, а й журналісту видання KyivPost Владі Лаврову.
Виконроб Юрій Коваленко розбив його телефон.
За даними інтернет-видання «Наші гроші», «Фундамент» контролюється колишнім головою правління «Київміськбуду» Михайлом Голицею і депутатом Київради від «Солідарності» В’ячеславом Непопом. І якщо це так — саме ці люди отримають прибуток від проєкту «Берген». Зв’язатися з Голицею і Непопом журналісти не змогли.
Мільярди Непопа: Нацполіція розслідує сумнівні закупівлі КП «Житлоінвестбуд-УКБ»
За даними слідства, столичні комунальники неправомірно віддавали більшу частину бюджетних підрядів компаніям, пов’язаним з екскерівником цього КП, заступником голови КМДА і депутатом Київради від мерської партії «УДАР» В’ячеславом Непопом. Скільки грошових коштів було перераховано на рахунки таких фірм, поки достовірно невідомо, але щонайменше три компанії отримали підрядів на загальну суму понад 1,63 млрд гривень. Серед іншого правоохоронців зацікавила третя черга реконструкції київського зоопарку вартістю понад 802 млн гривень. Схоже, керівництво КП «Житлоінвестбуд-УКБ» ще до проведення тендера вирішило, що ці роботи виконуватиме явно пов’язане з Непопом ПрАТ «Фундамент».

Як стало відомо KV, ГСУ Нацполіції України щонайменше до 16 вересня 2022 року розслідуватиме кримінальне провадження №12020100100002504.
Ухвалу про продовження строку цього розслідування Печерський районний суд Києва ухвалив 15 вересня 2021 року, у держреєстрі судових рішень цей документ було опубліковано 5 жовтня ц.р.
Вищезазначене провадження було відкрито 11 лютого 2020 року за фактом можливих порушень закону з боку посадових осіб КП «Житлоінвестбуд-УКБ». Спочатку розслідування проводило слідче управління Нацполіції Києва, проте надалі матеріали було передано «нагору» — до ГСУ Нацполіції України. Спочатку слідство інкримінувало фігурантам цієї справи зловживання владою або службовим становищем (ч. 1 ст. 364 КК України), однак наразі правоохоронці розробляють версію про те, що йдеться про тяжчий злочин — зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).
Як Луцький і Непоп забудовують житлом землі НАУ
Чиновники і депутати сумніваються, що Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) мала підстави в останній день своєї роботи дозволити будівництво на місці стадіону, спортмайданчиків і скверу 14 житлових дев’ятиповерхівок (на тій самій земельній ділянці вже стоїть недобудований ЖК «Відрадний-2»). Забудовувати землі університету житловими багатоквартирними будинками ректору НАУ Максиму Луцькому явно допомагає профільний заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) В’ячеслав Непоп.
Як стало відомо KV, голова Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) Семен Кривонос на своїй сторінці у Facebook повідомив, що інспектори будівельного нагляду ДІАМ із 18 до 28 жовтня 2021 року перевірять законність запланованого будівництва 14 житлових багатоповерхівок на землях НАУ. Він пообіцяв, що «за результатами перевірки буде вжито необхідних заходів, передбачених законодавством».
Доцільністю майбутньої житлової забудови земель НАУ перейнявся і комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій — у другій половині листопада він повторно розгляне це питання на своєму засіданні. Ініціатором розгляду цього питання виступив нардеп Роман Грищук (фракція «Слуга народу). На його думку, необхідно вжити заходів для скасування дозволу на нову житлову забудову земель НАУ, виданого ДАБІ 14 жовтня 2021 року, оскільки він «має корупційні ознаки».
«Лісове озеро» для обраних
У лісовій місцевості поблизу Рожівки під Києвом, з окремим під’їздом та обгородженою територією розмістився кооператив під назвою «Громадське об’єднання “Лісове озеро”. Проживає там обмежене та обране коло осіб. Згідно з даними аналітичної системи youcontrol , тільки 36 осіб є бенефіціаром цього кооперативу.
Крім В’ячеслава Непопа, бенефіціарами кооперативу виступають: Валентина Голиця — дружина його бізнес-партнера по будівництву Михайла Голиці; Ольга Негрич — донька Голиці (жінка екс-депутата Київради і бізнес-партнера Непопа Миколи Негрича); Настя Очкольда — донька Миколи та Ірини Очкольд, власників адвокатського об’єднання «Легітимус», що прикриває Непопа і Ко в юридичних питаннях.
Але нещодавно сталася досить неординарна ситуація. В’ячеслав Непоп вирішив продати свій будинок розміром 478,5 кв. м. і понад 13 «соток» землі Андрію Тарасюку. Згідно з поданими змінами до декларації за 2021 рік, Непоп цю власність продав за 5 мільйонів 863 тисячі 950 гривень. Однак, окрім ціни на нерухомість викликає інтерес постать покупця — Андрія Тарасюка. Він син засновника «Лісового озера» Юрія Тарасюка ще й працює «служителем Феміди», а точніше — секретарем судових засідань Господарського суду Києва.

На відміну від Непопа Тарасюк вказує окрему ціну і за будинок, і за землю. Згідно з поданими Андрієм змін до електронної декларації, 13,62 «сотки» в кооперативі «Лісове озеро» він купив усього за 162 тисячі 120 гривень, що трохи більше 325 доларів за «сотку».
У справі продажу Непопом свого будинку в Лісовому озері виникає дуже багато запитань, адже цю операцію можна розглядати як хабар працівникові Господарського суду Києва, що є ключовим під час розгляду справ, порушених у минулому, або в майбутньому проти Непопа.
Справа втім, що ринкова вартість подібного будинку поблизу Лісового озера становить від 10 мільйонів гривень. З іншого боку, виникають питання, звідки Андрій Тарасюк зміг взяти стільки грошей, працюючи на незначній посаді секретаря Господарського суду Києва? Адже, згідно з декларацією за 2020 рік, зарплата Андрія Тарасюка становила 170 тисяч 299 гривень і жодних інших доходів він не мав, як і не вказував позик для купівлі будинку Непопа. Та й заощаджень Андрій, згідно з декларацією, мав лише 40 тисяч доларів і 700 тисяч гривень, чого явно не вистачає для купівлі маєтку.
Вода від Непопа для кафірів
До українських громадян Непоп ставиться зневажливо, зовсім інше — кафіри в Криму, їх він підтримує і в прямому сенсі, напуває джерельною водою. Річ у тім, що В’ячеслав Непоп, разом із дружиною свого давнього соратника Михайла Голиці, був одним із засновників «Алуштинської харчосмакової фабрики». Це підприємство Непоп не закрив після окупації росіянами Кримського півострова, а швидко перереєструвався відповідно до законодавства Російської Федерації та справно сплачує всі податки до федерального бюджету.
«Алуштинську харчосмакову фабрику» В’ячеслава Непопа очолює уродженка Алушти Олена Распопа. До 2018 року Непоп із Распопою напували окупантів мінеральною водою з цілком «скрепящей» для росіян назвою — «Монастирская».
Коли херсонські фермери самостійно перекривали Кримський канал, щоб позбавити окупантів головного ресурсу — води. В’ячеслав Непоп тільки нарощував виробництво бутильованої води в Алушті.

Заступник окупаційного міністра сільського господарства Криму Володимир Діюк хвалився, що 2015 року «Алуштинська харчосмакова фабрика» збільшила виробництво води на 184%.
Лише в середині 2018 року Непоп, який входив до фракції «Блок Петра Порошенка» в Київраді, вийшов із засновників, хоча мешканці Алушти у телефонній розмові з журналістами Центру медіа-розслідувань «Булава» запевняють, що В’ячеслав Непоп просто «замовив» і його «вихід» із засновників має ознаки фіктивності.
В’ячеслав Непоп роздавав десятки квартир родичам і мінеральну воду окупантам
Сотня квартир для сім’ї Непопа за гроші киян
У 2015 році за адресою проспект Космонавта Комарова 20-та (нині Гузара) було здано будинок, квартири в якому планувалося віддати ветеранам АТО і малозабезпеченим верствам населення. В’ячеслав Непоп протягнув через КМДА виділення землі для свого благодійного фонду «Солом’янка» під будівництво, начебто, соціального житла, яке й зводили компанії, з ним пов’язані, на кошти столичного бюджету.
Утім, квартири будинку так і не розподілили серед тих, кому вони спочатку були призначені, а осіли в руках його родини. За словами громадського активіста Сергія Бригадира, квартири було розподілено між членами сім’ї Непопа, його знайомими та бізнес-партнерами.

Фото: будинок на проспекті Любомира Гузара (Космонавта Комарова) 20а
Як писали ЗМІ, після виділення землі благодійному фонду «Солом’янка» по проспекту Любомира Гузара (колишня Космонавта Комарова) двадцята.
Замовником будівництва житла стало комунальне підприємство «Житлобудінвест-УКБ», яке з 2002 — 2018 років очолював В’ячеслав Непоп. Підрядником виконання замовлення за рахунок столичного бюджету виступила компанія ПАТ «Фундамент», яку, знову ж таки, контролював В’ячеслав.
З 2008-2012 року Непоп перебував на посаді голови наглядової ради ПАТ «Фундамент», але після свого звільнення із зазначеної посади залишав контроль за компанією щонайменше до 2016 року через таку собі Валентину Граділь. Вона у 2015 році значилася як помічник депутата КМДА Непопа і, за даними аналітичної системи youcontrol, залишалася бенефіціаром ПАТ «Фундамент» до липня 2016 року.
На 2018 рік 30 квартир у будинку належали заступнику «Жилінвестбуд-УКС» і партнеру Непопа Павлу Числовському; 10 квартир у цьому будинку належали секретарю Непопа Ковальовій Людмилі Валеріївні (людина з таким прізвищем та ім’ям значиться на сайті КМДА серед помічників В’ячеслава Непопа). На дружину Непопа Антоніну було записано 33 квартири
І ще 33 квартири перебували у власності сина Непопа — Артема:

Тобто зі 144 квартир у будинку щонайменше 106 квартир перебували у власності сім’ї Непопа або близького оточення забудовника.
У жовтні 2018 року МВС відкрило справу про незаконне заволодіння квартирами, і у фабулі справи фігурувало прізвище В’ячеслава Непопа, а вже 2019 року справою про незаконне привласнення квартир у будинку по проспекту Космонавта Комарова, 20-та, зацікавилася Служба безпеки України.
Однак ні МВС, ні СБУ не вдалося притягнути Непопа до відповідальності. Утім, після розголосу цього скандалу у ЗМІ та зацікавленості силових відомств, кількість квартир у власності В’ячеслава Непопа «значно зменшилась» і станом на 2021 рік, згідно з даними реєстру речових прав на нерухоме майно, квартири у будинку є лише у власності доньки В’ячеслава Дарини. Зараз на неї записано 11 квартир у цьому будинку.
Нацполіція зацікавилася, як Непоп і Комарницький будували житло для працівників «Київського метрополітену»
Національна поліція з квітня 2021 року розслідує факт імовірного привласнення бюджетних коштів під час будівництва 25-поверхового житлового будинку для працівників КП «Київський метрополітен» і ПАТ «Київметробуд» на просп. Голосіївському, 74.

Ці роботи з 2016 року на замовлення КП «Спецжитлофонд» виконує ТОВ «Скайбуд Груп» — компанія, до якої, імовірно, має стосунок бізнесмен Денис Комарницький (на фото зліва). За даними слідства, фігуранти справи могли «намалювати» додаткові роботи, на які необхідно було витратити понад 19 млн гривень. Судячи з усього, на заступника голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) В’ячеслава Непопа (на фото в центрі), який за розподілом обов’язків курує це будівництво, очікують «важкі деньки»: останнім часом правоохоронці дедалі частіше звертають увагу на сумнівну діяльність підпорядкованих йому КП.
Як стало відомо KV, наразі правоохоронці розслідують факт можливих зловживань під час будівництва житлового будинку для працівників КП «Київський метрополітен» і ПАТ «Київметробуд».
Головне управління Нацполіції Києва відкрило кримінальне провадження №42021102010000015 за фактом можливого вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) 15 квітня 2021 року. 10 червня 2021 року Голосіївський районний суд дозволив слідчим доступ до документів, які перебувають у володінні КП «Спецжитлофонд» (замовник будівництва) і ТОВ «Скайбуд Груп» (підрядник виконання робіт) (*). Йдеться про проєктну, кошторисну, виконавчу та звітну документацію, товарні та товарно-транспортні накладні, акти приймання виконаних робіт тощо.
Зазначимо, в матеріалах справи не вказані назви зазначеного КП і його підрядника. Однак у судових ухвалах, зокрема, уточнюється вартість робіт, код закупівлі в системі Prozorro та інші дані, завдяки яким неважко ідентифікувати фігурантів цього провадження.
KV вирішила проаналізувати, як розгорталося зазначене будівництво і яким чином могли бути вкрадені бюджетні кошти.
Керівництво КП «Житлоінвестбуд-УКБ» підозрюють у великій розтраті бюджетних коштів на ремонті школи
КП «Житлоінвестбуд-УКБ» вкотре стало фігурантом кримінального провадження: прокуратура підозрює, що керівництво підприємства, яке з 2002 року очолює В’ячеслав Непоп, безпідставно розтратило бюджетні гроші. Цього разу йдеться про понад 7 млн гривень, які керівництво КП заплатило своєму підряднику ТОВ «Плутон-С» за ремонт стадіону та фасаду школи №256 на вул. Озерній, 2-а в Оболонському районі Києва. Слідчі з’ясували, що оплачені роботи не були виконані, а в КП «Житлоінвестбуд-УКБ» уже планують витратити на аналогічні «послуги» ще близько 40 млн гривень.
Як встановило слідство, 4 жовтня 2017 року КП «Житлоінвестбуд-УКБ» (*) оголосило тендер на роботи з капітального ремонту фасаду школи №256 на вул. Озерній, 2-а в Оболонському районі Києва. Їхня очікувана вартість становила 16 млн 190 тис. гривень. На відкриті торги свої пропозиції подали ТОВ «Плутон-С» (**) (15 млн 381 тис. гривень) і ТОВ «Торговий дім “Арсенал трейд ЛТД” (***) (15 млн 765 тис. гривень). У процесі торгів їхні учасники не знижували ставки. У підсумку, переможцем було визнано ТОВ «Плутон-С» (***). З ним керівництво КП «Житлоінвестбуд-УКБ 6 листопада 2017 року і уклало договір № 4/1229.

Надалі, 3 листопада 2017 року КП «Житлоінвестбуд-УКБ» оголосило тендер на роботи з реконструкції стадіону школи №256 на вул. Озерній, 2А в Оболонському районі Києва. Очікувана вартість послуги становила 36 млн 833 тис. гривень. На відкриті торги свої пропозиції подали те ж ТОВ «Плутон-С» (35 млн 888 тис. гривень) і ТОВ «Айті строй плюс» (****) (36 млн 459 тис. гривень). У процесі торгів їхні учасники знову ж таки не знижували ставки. У підсумку переможцем знову було визнано ТОВ «Плутон-С».
4 грудня 2017 року між КП і зазначеним підрядником було підписано договір № 4/1243.
Згідно з інформацією Єдиного веб-порталу використання публічних коштів, КП «Житлоінвестбуд-УБК» 21 грудня 2017 року переказало на рахунки ТОВ «Плутон-С» 11 тис. 582 гривень із призначенням платежу «на заплановану оплату капремонту школи». 26 грудня 2017 року КП «Житлоінвестбуд-УБК» здійснило 3 проплати на адресу цієї фірми по 2 млн 400 тис. гривень, 2 млн 400 тис. гривень і 2 млн 511 тис. гривень відповідно — за замовлену реконструкцію стадіону. Тобто, за фактом підрядник уже в 2017 році отримав 7 млн 323 тис. гривень.

Надалі (дата в матеріалах кримінальної справи не вказана) на адресу Київської місцевої прокуратури (Шевченківського району) надійшов рапорт оперуповноваженого Управління захисту економіки в Києві Департаменту захисту економіки Нацполіції України. Оперуповноважений повідомив, що вже оплачені роботи з ремонту фасаду та стадіону школи №256 фактично не виконані. Ці факти з’ясувалися під час перевірки.
У зв’язку з цим правоохоронці Шевченківської прокуратури Києва 19 лютого 2018 року внесли до ЄРДР кримінальне провадження № 42018101100000072 від 19.02.2018 за ч. 3 ст. 191 КК України. Посадовців КП «Житлоінвестбуд-УКБ» підозрюють у розтраті бюджетних коштів при виконанні ремонтних робіт фасаду та стадіону школи №256 за попередньою змовою з посадовцями підрядника — ТОВ «Плутон-С». Їм загрожує обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
У день відкриття кримінального провадження, 19 лютого, прокуратура надіслала до КП «Житлоінвестбуд-УКБ» кілька запитів із проханням надати інформацію, пов’язану з проведенням двох закупівель — з ремонту школи та стадіону. Посадові особи зазначеного КП у видачі необхідних матеріалів прокуратурі відмовили.
З вимогою дозволити їх вилучення прокурор Оболонської прокуратури та юрист першого класу Станіслав Тонкацов звернувся до суду. Правоохоронцям знадобилися копії документації з проведення цих двох закупівель через систему електронних закупівель «Prozorro» з додатками, укладеними договорами, документацією, що підтверджує оплату виконаних робіт, актами виконаних робіт, актами приймання виконаних робіт. Крім того, прокуратурі потрібно було вивчити пропозиції учасників конкурсних торгів і протоколи комітету із закупівель, який визначив переможців торгів.
Слідча суддя Шевченківського районного суду Ірина Макаренко, вивчивши клопотання прокуратури, ухвалила рішення задовольнити його повністю.
Крім того, суддя постановила роз’яснити посадовим особам КП «Житлоінвестбуд-УБК», що в разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, суддя вправі винести ухвалу про дозвіл на проведення обшуку в КП.
Столичний велотрек за 26 млн гривень дороблятиме улюблений підрядник Непопа
КП «Житлоінвестбуд-УКБ» одразу після аукціону оголосило про намір укласти з ВО «Інбуд» договір на завершальні реставраційні роботи велотреку на вул. Богдана Хмельницького. За це «Інбуд» отримає чергові 26 млн бюджетних гривень, фірма отримує від «Житлоінвестбуд-УКБ» гроші на реконструкцію велотреку не вперше. До речі, враховуючи, що відкриття велотреку столична влада переносить уже вп’яте, не факт, що на цьому фінансування тривалої реконструкції закінчиться.
Як раніше вже повідомляла KV, ВО «Інбуд» — улюблений підрядник у «Житлоінвестбуд-УКБ». Починаючи з 2012 року ця компанія виграла у цього КП тендерів більш ніж на 497,4 млн гривень.

Особливо вдалим був минулий рік. У березні 2016 року КП «Житлоінвестбуд-УКБ» замовило фірмі «Інбуд» будівництво житлового будинку в Дніпровському районі за 135 млн гривень. А в червні минулого року ВО «Інбуд» отримало від КП «Житлоінвестбуд-УКБ» аж 74 млн гривень на реставрацію київського велотреку.
Депутат Непоп віддає підряди власній кишеньковій фірмі
Фірма Житлоінвестбуд-УКБ, якою керує депутат Київради В’ячеслав Непоп (колишній очільник Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА) і Михайло Голиця (в минулому директор Київміськбуд), провела п’ять тендерів на завершення будівництва житлових об’єктів у районі 11 мікрорайону житлового масиву Північні Осокорки (Київ).
За результатами найбільшу ділянку віддали компанії-підряднику Будівельна компанія Азур груп: на неї покладено обов’язок за 219,3 млн гривень завершити будівництво 26-поверхових будівель №1-4 по вул. Соломії Крушельницької, 15.
Набагато менша частка (34,08 млн гривень) дісталася фірмі Будівельно-монтажний трест Вектор, якій треба закінчити будинок №5. У конкурсі брали також участь Укрпромжитлобуд і Український холдинг будівельних проєктів, а дорожчі пропозиції від Київміськбуд-3 відхилили через відсутність виписки з реєстру платників ПДВ. Примітно, що Азур Груп опосередковано пов’язана з В’ячеславом Непопом через довірених осіб, а також офшори Амбер Рутенія Лімітед, Фундамент Девелопмент і Кісеторн Лімітед. Як вважають спостерігачі, у такий спосіб директор Житлоінвестбуд-УКБ фактично перемістив чверть мільйона між структурами з власної бізнес-орбіти.
Непоп виділив знайомій фірмі близько півмільйона гривень на рекламу
КП з будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ», очолюване депутатом Київради від «Солідарності» В’ячеславом Непопом, 6 липня уклало договір на рекламні послуги з ТОВ «Луверс». Вартість угоди склала 410 040 гривень.

Про це KV стало відомо з повідомлення «Вісника державних закупівель».
Згідно з «Вісником», підрядник зобов’язується надавати КП «Житлоінвестбуд-УКБ» рекламні послуги до кінця 2016 року.
За даними Єдиного держреєстру, засновниками ТОВ «Луверс» на сьогодні є Олександр Нощенко та Людмила Закревська.
Як стало відомо KV, Закревська, будучи членом ПП «Удар-Солідарність», раніше входила до складу Постійної комісії Київради з питань містобудування та архітектури разом із В’ячеславом Непопом, коли головою комісії був Володимир Прокопів. А 2006 року колегою Непопа був і Нощенко, будучи членом цієї комісії.

Подкуп избирателей
Непоп активно раздавал куличи со своим именем, и сладкие подарки для детей.

Декларація
У червні 2020 року В’ячеслав Непоп опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.
Заступник мера і депутат Київради володіє в селі Рожівка Київської області ділянкою землі (1362 кв.м.) і житловим будинком (478,5 кв.м.), у Севастополі — квартирою (151,5 кв.м.) і машиномісцем (23,2 кв.м.), у Києві — двома машиномісцями (по 25,1 кв.м.), гаражем (36,2 кв.м.) і квартирою (237,8 кв.м.) у спільній власності.

Дружині В’ячеслава належить земельна ділянка (1470 кв.м.) і дача (476,8 кв.м.) у селі Віта-Поштова на Київщині, квартира (121,1 кв.м.) і три машиномісця (16,8, 14,3 і 15,5 кв.м.) у Києві.

Непоп володіє двома наручними годинниками: Breguet і Bovet. В’ячеслав їздить на автомобілі Lexus LX 570 2008 року випуску. Також йому належить автомобіль ГАЗ 21 1969 року випуску та причіп. Антоніна Непоп пересувається на автомобілі Toyota Land Cruiser 2008 року випуску.
Єдиним джерелом доходу Непопа стала зарплата заступника голови КМДА. У 2019 році він отримав 626 тисячі гривень. Готівкою В’ячеслав зберігає 2,9 мільйона гривень і 202 тисячі доларів. У його дружини готівкою є 2,7 мільйона гривень і 145 тисяч доларів.
Резюме
В’ячеслав Непоп уже понад 15 років займається забудовою Києва. Незаконною забудовою. На жаль, він приносить чималу вигоду градоначальникам Києва, бо щойно настають вибори, для багатьох чиновників Непоп за копійки лагодить під’їзди, майданчики, а депутати видають це за свою роботу. Усі щасливі, усім вигідно. А натомість Непоп забудовує заповідні зони, порушуючи екосистему міста, ліпить свої висотки впритул до дитячих садочків і шкіл, становлячи небезпеку, наживається на будівельних тендерах завдяки підставним фірмам. І, на жаль, мер Кличко закриває на це очі, адже він теж у долі.

