Джерело: Телеграм-канал "Брудні ігри" Євгенія Плінського
У зв’язку з актуалізацією теми заборони реклами та просування грального бізнесу для військових повторю свій пост початку лютого.
Цифра дня.
За 2023 рік українці програли в онлайн-казино в чотири рази більше, ніж задонатили на ЗСУ.
Звучить шокуюче, але це так.
За даними Opendatabot, упродовж 2023 року українці задонатили у три найбільші фонди 18,75 млрд грн. Це United 24, «Повернись живим» та фонд Притули. Це приблизно по 51 млн. грн./день.
Додаємо сюди офіційну цифру від Монобанк, про 27.4 млрд. грн. зборів для ЗСУ через їх банки. Разом вийде приблизно 46 мільярдів за рік, або по 126 млн./день.
При цьому за оцінками НБУ щорічний обіг грошей в ігорній індустрії складає 150 – 170 млрд. грн., а щоденні суми які спускають українці в онлайн казино сягають 400 – 450 млн. грн.
І це рівно в 4 рази більше ніж всі донати на армію за 2023 рік.
І це лише те, що обертається в легальній «ігорці» яку бачить НБУ. Докинувши тінь можна вийти на річний показник у 200 – 250 млрд. викинутих в повітря грошей.
Звучить жахливо та абсурдно, адже це дійсно втрачені для країни та громадян гроші які не конвертуються в перемогу, дрони або тепловізори.
Єдине перевтілення цих грошей – це нові літаки, яхти та вечірки бенефіціарів онлайн-казино.
Про фактично монополію російського Pin-UP в Україні згадувати не буду.
А ні РНБО, а ні СБУ, а ні Мінцифри або КРАІЛ до цього немає діла. Не цікаво.
Або цікаво, але з іншого боку.
Найжахливіше, що українські військові все більше програють свої зарплати в цих казино, але схоже і до цього нікому немає діла.
