29 листопада 2023 року було затримано чотирьох суддів Київського апеляційного суду за підозрою в отриманні хабара за рішення про скасування арешту майна у справі колишнього керівника «Мотор-Січі» В’ячеслава Богуслаєва. Це заступник голови Київського апеляційного суду Віктор Глиняний і судді Юрій Слива, Ігор Паленик та В’ячеслав Дзюбін.
Про це повідомляє пресслужба САП.
НАБУ викрили чотирьох суддів на одержанні неправомірної вигоди в розмірі 35 тис. дол.
Встановлено, що 28 листопада суддя-посередник отримав від представника приватної компанії неправомірну вигоду за задоволення скарги на ухвалу місцевого суду про накладення арешту на повітряні судна.
Після отримання коштів вказаний суддя 10 тис. дол. США залишив собі, а 25 тис. дол. США передав колегам, які виносили судове рішення.
29 листопада 25 тис. дол. США були розподілені між усіма членами колегії суддів, які здійснювали апеляційний розгляд.
Під час обшуків за місцем знаходження та проживання суддів детективи вилучили кошти, отримані як неправомірна вигода.
Вирішується питання про повідомлення суддям про підозру. Попередня кваліфікація кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 368 КК України.
Нагадаємо, 23 жовтня Служба безпеки України затримала екснардепа — регіонала, президента компанії «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва. Чоловіка підозрюють у колабораціонізмі та пособництві Росії. Він постачав двигуни та інші запчастини до російських ударних вертольотів. Тим самим, фактично підтримував ворога і допомагав йому обстрілювати українські міста і села. При цьому він виправдовував напад Росії і сподівається, що Путін не зупинить наступ своїх військ. Також з’ясувалося, що у Богуслаєва є російський паспорт.
