У Дніпрі готують проєктну документацію для будівництва підземної інфраструктури для розміщення адміністративних установ. На площі 20 000 квадратних метрів планують розташувати ОВА, міську раду, районні ради Дніпра, дитячу та дорослу поліклініку для співробітників і окреме бомбосховище. У підземній споруді чиновники зможуть цілодобово здійснювати свою діяльність.
Передбачається, що там будуть передбачені конференц-зали, кілька їдалень, фітнес-центр із басейном і зона з торговими приміщеннями. У проєкт буде включено автономне тепло- та електропостачання, сучасне кондиціонування, безперебійний мобільний зв’язок і доступ до Інтернету. Для забезпечення безпеки під землею функціонуватиме відділ Нацполіції та управління СБУ по Дніпропетровській області. Також передбачено місця для розміщення Сил територіальної оборони та розрахунків ППО. Тож об’єкт буде максимально захищений від обстрілів, і навіть у разі обходу ППО має витримати влучання російських ракет.
Ініціатива зі спорудження підземного комплексу виникла у глави ОВА Лисака, який отримав схвалення безпосередньо від Офісу президента. Частину коштів буде виділено з державного та місцевого бюджетів, також візьмуть участь інвестори з Чехії, Нідерландів та ОАЕ. Борис Філатов особисто курирує розробку проєкту і веде переговори щодо залучення фінансування. Він готує пропозицію до місцевих підприємців фінансово взяти участь у будівництві. Таким чином вони зможуть забронювати в підземному комплексі офіси, склади, приміщення для невеликих виробництв. Розташування підземного адміністративного міста поки що не визначено. Є кілька варіантів — Новоолександрівка, Дороге, Миколаївка або околиці Кам’янського. На території цих населених пунктів уже ведеться вивчення ґрунту. У будь-якому разі будівництво проводитиметься приховано за участю метробудівників, зокрема зарубіжних фахівців.
У грудні 2023 — січні 2024 року запланована офіційна презентація об’єкта з остаточними параметрами.
Нагадаємо, Слуга Народу Олександр Ткаченко разом з Новацьким розкрадають Южненську громаду
