Джерело: Телеграм-канал "Грязные игры" Евгенія Плінського
Нацбанк у 2024 році не порадує бюджет щедрими перерахуваннями свого прибутку.
Через значні виплати банкам за депсертифікати, там планують переказати уряду лише 17,7 млрд грн. Це при тому, що уряд платить НБУ близько 130 млрд грн процентів за ОВДП.»
Це фрагмент матеріалу «Економічної правди» присвяченого аналізу бюджету на 2024 рік.
При цьому знову постає питання зайвої ліквідності банків у більш ніж 400 млрд. грн. які вони не знають куди подіти.
НБУ просто «гасить» надлишкову ліквідність через депозитні сертифікати нараховуючи на ці гроші банкам ще більші прибутки.
Чи не абсурд це, коли в бюджеті на наступний рік ми маємо 1.5 трлн. грн. дефіциту, а поруч живе банківська система з зайвою 0.4 трлн. грн.
І вони не просто лежать в банках, а напряму висмоктують гроші з бюджету, так як Мінфін платить НБУ саме з бюджету, а НБУ потім ці прибутки перераховує комерційним банкам.
Тому в 2024 Мінфін з бюджету віддасть НБУ 130 млрд грн., а НБУ поверне в казну лише 17.7
Чудовий бізнес.
