Василець Дмитро Андрійович
Офіційна біографія
Український журналіст, український політик
Народився 6 лютого 1986 р. у Києві. З 2004 р. займався бізнесом у сфері інтернет-провайдера та програмного забезпечення в Києві.
Діяльність
Голова політичної партії «Держава», заступник голови «Всеукраїнської профспілки працівників сфери права», голова об’єднання «Адекватна Україна».
Став широко відомим як тележурналіст, автор і ведучий телепрограм на «17-му каналі» в YouTube. Голова громадського руху «Медіа-люстрація», перший заступник голови громадської ради при Міністерстві інформаційної політики України.
- 2008 р. закінчив Київський національний авіаційний університет (КНАУ), факультет інформаційних систем.
- У 2012 був створений проєкт «Музей Інформаційної війни», метою якого було формування критичного сприйняття висвітлення конфліктів у ЗМІ. У 2013 організовував акції примирення протестувальників і правоохоронців, шляхом фарбування щитів огорожі міліції в кольори українського прапора, знімав викривальні відео про Майдан.
- З 2013 р. є головою Всеукраїнської громадської організації Громадянський правовий захист малого та середнього бізнесу.
- У 2013 р. також почав журналістську діяльність, організувавши публічний новинний портал «Правильне ТВ».
- У 2014-му організував рух «Медіа-люстрація», який виявляв факти порушення журналістських стандартів і розпалювання ворожнечі на провідних телеканалах, і притягав журналістів до іміджевої та кримінальної відповідальності (Подавали до суду на Богдана Будкевича та телеканал «Громадське ТБ», фіксували факти розпалювання ворожнечі ведучим «5-го каналу» Віталієм Гайдукевичем, ведучою телеканалу «1+1» Наталією Мосійчук, і т.п.).
- У 2015 р. Дмитро Василець на посаді заступника громадської ради Міністерства інформаційної політики заблокував ухвалення презентованої в Міністерстві інформаційної політики співробітниками «Фонду Відродження» так званої «концепції інформаційної безпеки».
- У 2015 році став секретарем громадської ради «Фонду соціального страхування». Цього ж року очолив громадський рух «Медіа-люстрація», який критично оцінював роботу українських ЗМІ, відокремлював справжню інформацію від пропаганди брехні в ЗМІ, боровся, таким чином, із цензурою.
- Був автором і ведучим телепроєкту «Про що мовчать ЗМІ».
- 26 лютого 2021 року став одним із засновників руху «Клуб захисту журналістів».
- 9 листопада 2015 р. на вул. Хрещатик у Києві «Медіа-люстрація» на великому екрані показала відеоролик Анатолія Шарія «За що?». У ньому аналізувалися сюжети українських телеканалів. ТСН з цього приводу писало: «блогер Анатолій Шарій розбирав сюжети ТСН — шукав пропаганду в новинах. Тільки вдумайтеся: на великому екрані, у центрі Києва. За кілька кварталів від Адміністрації президента… А трохи раніше ті самі «хлопці з медіа-люстрації» нагородили ведучу ТСН премією фашиста Йозефа Геббельса».
- У липні 2014-го для висвітлення подій, що відбувалися на Донбасі, та організації там кореспондентського пункту ЗМІ «Правильне ТБ» на 3 дні з’їздив до Донецька і відзняв репортаж із місця подій.
Поїздка на Донбас і спроба організувати там кореспондентський пункт, не сподобалася чинній владі, після чого була проведена спецоперація СБУ щодо Дмитра Васильця. Використовуючи триденну поїздку в Донецьк як формальний привід, СБУ затримала Дмитра і його колегу Євгена Тимоніна, офіційна версія: за нібито «налаштування каналу сепаратистам». СБУ висунула підозру за статтею 258-3 з формулюванням «інформаційний тероризм».
Матеріали кримінальної справи були опубліковані в ЗМІ, що викликало широкий суспільний резонанс через відсутність складу злочину. На підтримку Дмитра Васильця виступила журналістська спільнота, багато громадських діячів, а також 25 євродепутатів написали відкритого листа до президента Порошенка з вимогою припинити політичні репресії та випустити журналістів.
Компромат
Блогер і пропагандист. Голова партії «Держава».
20 березня 2022 року Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про припинення діяльності низки політичних партій. До списку потрапила і політична партія «Держава».
Після початку війни блогер звинувачує в російському нападі на Україну «Захід» і повторює пропагандистську брехню Кремля, що Україна заслужила бути знищеною, оскільки «вісім років знищувала Донбас». На своїй сторінці у фейсбуці чоловік ігнорує агресора і стверджує, що це США «мають досягти своїх стратегічних цілей щодо досягнення повноцінного збройного конфлікту України та Росії».
У 2020 році очолює політичну партію «Держава».
У 2019-му проводить у Варшаві, на форумі ОБСЄ, акцію підтримки журналіста Джуліана Ассанжа.
У 2015 році Дмитра заарештували за допомогу російським бойовикам за сприяння сепаратистському телеканалу «Новороссия ТВ», але випустили на свободу 2018 року.
У 2014 — 2015 роках займався організацією кампаній із дискредитації українських ЗМІ та відібрання в них подій Революції гідності. Співпрацював із пропагандистом Анатолієм Шарієм. У момент акцій був журналістом «17 каналу».
Арешт
24 листопада 2015 р. у Києві журналістів Дмитра Василенка та Євгена Тимоніна (1985 р.н.) заарештували співробітники служби безпеки України.
Василець у СІЗО:

Журналісти винними себе не визнали. Своє відношення до телеканалу «Новороссия ТВ» Василець і Тимонін заперечували.

Телеканал з’явився через два місяці після згаданого візиту в Донецьк. Редактор «Новоросії ТВ» Владислав Бриг також спростував причетність заарештованих журналістів до створення телеканалу.
Василець у СІЗО:

Дмитра Васильця та Євгена Тимоніна підозрювали в тому, що вони доставляли обладнання, надавали консультації та практичну допомогу представникам телеканалу «Новоросія ТВ» для налагодження прямого ефіру, трансляцій новин про діяльність так званої «ДНР». У червні-липні 2014 року вони виїжджали на підконтрольну «ДНР» територію в Донецьк.
Розповідь про «нещасного» і ні в чому не винного Дмитра Васильця в російській газеті:
За даними ЗМІ, Дмитро Василець також був автором проєкту «Правильное ТВ», який транслював російські пропагандистські сюжети, а Євген Тімонін підтримував «Антимайдан» і під час Революції Гідності збирав для проєкту кошти.
Детальніше про арешт:

2017 г. 28 вересня Андрушівський районний суд Житомирської області засудив до 9 років позбавлення волі журналістів Дмитра Васильця та Євгена Тимоніна. Згодом апеляція скасувала вирок за відсутністю складу злочину та недостатньою доказовою базою, звільнивши Васильця і Тимоніна з-під варти і направивши справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.
Антивакцинатори
Навесні та на початку літа 2020-го український рух антивакцинаторів тільки зароджувався. Під гаслом не носити «намордники» об’єдналися спільноти конспірологів, езотериків, прихильників нетрадиційної медицини, інфобізнесменів, адептів «єдності слов’ян», «руського міра» тощо. Тобто всі ті, хто і в доковідний час не цурався псевдонаукових підходів і не дбав про доказовість своїх тверджень.
Сепаратисти Стремоусов, Шилова і Василець діють спільно:

Усе почало змінюватися наприкінці літа 2020 року. Антивакцинаторський рух став набирати обрисів організованої структури зі своїми лідерами, активом, агітаційними матеріалами, регулярними заходами. Дмитро Василець закликає приєднається до «Журналістів Стремоусова»:
Його рупорами стали шанувальники «русского мира» і провокатори зі стажем. Наприклад, проросійські блогери Кирило Стремоусов, Дмитро Василець і Вікторія Шилова. Ще один із лідерів руху — Сергій-Родослав Микитен. Раніше він очолював ГО «Ведичний світ» і брав активну участь у мітингах проти продажу землі та за несплату комунальних платежів.
Заклики до дружби з Росією лунали і на мітингу антивакцинаторів у Києві 3 листопада. Олена Фаїст, керівник черкаської філії «STOP Fake Pandemic/СТОП Фейк Пандемія», заявляла на камеру, що війну на Донбасі «нав’язали штучно, насправді її немає».
Прихильник «русского мира» журналіст Дмитро Василець від імені всіх «віруючих» РПЦвУ, висловив обурення Вселенським патріархом Варфоломієм I
Проросійський журналіст, прихильник «русского мира» Дмитро Василець від імені всіх вірян Російської православної церкви в Україні (РПЦвУ/УПЦ МП) висловив обурення, що Вселенський патріарх Варфоломій I залишив поза увагою письмове звернення, направлене до Його Святості. Авторами «шедевру», є народні депутати України: Андрій Деркач, Нестор Шуфрич, і власною персоною сам Дмитро Василець, а також і інші «друзі Кремля».
«Ось уже три тижні Вселенський Патріарх Варфоломій не реагує на відкритий лист української громадськості, в якому «Святішого», ми запросили до Києва обговорити наслідки вручення Томосу. Найімовірніше, доведеться брати приклад із депутатів і їхати до Туреччини, щоб вручити наше запрошення до Києва особисто в руки під камерою», — пише Василець у Фейсбук.
Дмитро Василець від імені всіх «віруючих» РПЦвУ, висловив обурення Вселенським патріархом Варфоломієм I у своєму фейсбуці:
І тут настав час для щирого здивування.
Річ у тім, що жодного запрошення «до Києва для обговорення наслідків Томосу» у знаменитому «листі Деркача» немає. Натомість, діячі «русского мира» в ультимативній формі закликали Його Святість «не поглиблювати розкол своїм візитом в Україну в серпні 2021 року; відновити міжправославний діалог щодо українського питання за участю всіх 14 православних церков, і тільки після досягнення згоди під час такого діалогу їхати з візитом в Україну згідно з планом примирення православних».
То звідки ж узята думка про «запрошення патріарха Варфоломія I» до Києва?
Коли стало зрозуміло, що, незважаючи на всі старання Кремля і кремлівських підданих, Його Святість не скасовує свій візит до Києва на святкування 30-ї річниці Незалежності України. Глава відділу зовнішніх церковних відносин Московського патріархату митрополит Іларіон (Алфєєв) в ефірі телеканалу «Россия 24», сказав наступне: «…якщо Патріарх Варфоломій приїде в Україну, було б добре, щоб він з’їздив і подивився, до чого призвели його дії».
Ось що справді заслуговує на увагу, то це той факт, що Дмитро Василець заговорив словами митрополита РПЦ Іларіона (Алфєєва), визнавши, таким чином, що вся риторика так званих «українських православних» повністю диктується з Москви.
Суд скасував вирок Васильцю і Тимоніну, які сприяли трансляції «Новоросія ТВ»
Апеляційний суд Києва скасував вирок Дмитру Васильцю та Євгену Тімоніну, раніше засудженим до дев’яти років позбавлення волі за сприяння діяльності терористичної організації ДНР і допомогу представникам телеканалу Новоросія ТВ.
Про це повідомляє «Українська правда».
«Скасували вирок Андрушівського суду… вирішили відправити справу на перегляд до суду першої інстанції», — повідомила адвокат засуджених Наталія Вознюк.
Вона також зазначила, що її підзахисним обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на 2 місяці.
Російська пропаганда:
Василець: Заходу вигідно, щоб в Україні пролилася кров
25 січня, Мінськ. Заходу вигідно, щоб в Україні пролилася кров, заявив в ефірі телеканалу «Білорусь 1» журналіст, голова української політичної партії «Держава» Дмитро Василець, повідомляє БЕЛТА.
Антиукраїнські пости Васильця:

США і Велика Британія відкликають з України дипломатів і членів їхніх сімей. Громадянам цих двох країн не рекомендовано здійснювати поїздки до Києва та інших міст країни. Усе це через нібито підступні плани Росії щодо вторгнення в Україну. Дмитро Василець вбачає в таких діях спробу інформаційного нагнітання панічних настроїв і дестабілізації ситуації в Україні.
Український журналіст: на військовій істерії навколо України США і Велика Британія добре заробляють
18 лютого, Мінськ. На військовій істерії навколо України США і Великобританія добре заробляють, заявив в ефірі телеканалу «Білорусь 1» український журналіст, громадський діяч Дмитро Василець, повідомляє БЕЛТА.
Антиукраїнські пости Васильця:

«Ми бачимо знову нагнітання, знову відмову від виконання Мінських угод, а по суті — це відмова від частини території України, що саме по собі є особливо тяжким злочином. У мене і впевнений, у більшості українського народу є чітке розуміння, що війна невигідна Росії та Україні. Вона вигідна виключно США, Британії, агресивному військово-політичному блоку НАТО», — сказав Дмитро Василець.
Причому, за його словами, ця вигода обчислюється сотнями мільярдів доларів, які вони вже заробляють. «Тому що ми бачили, що були пікові продажі американського скрапленого газу в Європу в ці місяці, і ці продажі обійшли навіть поставки російського газу трубопроводом. І ця істерія, вже виходить, окуповує себе з погляду США, Британії, але точно не з погляду України», — підкреслив журналіст.
«Ще років 400»: політолог висміяв військовий потенціал України
Коментуючи військові поставки Заходу Україні, київський політолог Дмитро Василець заявив, що вжиті заходи не зможуть озброїти «незалежну» навіть на мінімально адекватному рівні.
«Міністр оборони України заявив, що за останній місяць західні країни привезли 500 тонн зброї. Закордон нам допоможе і все таке…», — констатував експерт.
Він іронізував на своїй сторінці в соцмережі, що «союзникам треба ще років 400 гнати в Україну літаки зі зброєю».
Саме зазначений період і дозволить нівелювати наслідки системних вибухів на військових складах країни, не сумнівається Василець.
«З огляду на скільки тонн зброї злетіло в повітря під час вибухів складів за останні роки, для відновлення нашого військового потенціалу на рівень хоча б 2016-го року… Чиста математика, без пропаганди», — підсумував політолог.
Це гірше за прорив у Донбасі: 9 травня українці завдали нищівного удару київському режиму
Десятки, а то й сотні тисяч українців завдали нищівного удару по ідеології і головне — по військовій пропаганді київського режиму в День Перемоги.
Жодне українське видання про це навіть не заїкнулося в страху перед покаранням і самим значенням того, що сталося, адже на очах у всього світового співтовариства жителі деяких регіонів України не тільки прийняли і визнали своє звільнення Росією, а й пораділи цьому.
Йдеться, звичайно ж, про ходи «Безсмертний полк», що пройшли в десятках населених пунктах України. Люди, нарешті, пізнали, що таке справжня свобода, і масово вийшли на головні вулиці своїх міст і селищ із фотографіями своїх предків і червоними прапорами перемоги. Не забули і про георгіївські стрічки. Загалом, за законодавством України в деяких регіонах країни стався масовий злочин, а за правилами цивілізованого світу — нормальне, гідне святкування Дня Перемоги.

На небезпечні для ідеології Києва заходи увагу своїх передплатників звернув український журналіст Дмитро Василець, іронічно зазначивши, що медіатехнологам Зеленського не вдалося переконати українців у фальшивості заходів, що проводяться на звільнених територіях. Як відомо, багато підконтрольних Офісу президента ресурсів за кілька днів до свята стверджували, що в зайняті російськими військовими міста звозять масовку для урочистих маніфестацій. У підсумку на вулиці Мелітополя, Херсона, Маріуполя, Каховки та багатьох інших міст вийшло стільки народу, що жодна адекватна людина не повірила б у якусь постановку.
Журналіст зазначив, що київська верхівка прекрасно знала, як до всіх цих заборон і декомунізації ставиться велика частина населення країни. Тому вони могли здогадатися, як відсвяткують День Перемоги в південних і східних регіонах, і боялися відгуку в населення поки що підконтрольних Києву територій. У Зеленського не придумали нічого кращого, як просто запровадити комендантську годину в більшості міст України та замкнути людей по домівках, не дозволивши їм відзначити як слід таке небезпечне для нацистів свято.
Штрафи за російську мову — політика Зеленського
Популярний український журналіст і відеоблогер Дмитро Василець, у своєму відео, яке викликало інтерес у російськомовних користувачів соціальних мереж у Литві, стверджує, що «штрафи за російську мову — політика Зеленського».

Протягом 11 хвилин 44 секунд свого відео Василець висловлює свою думку про те, що влада займається дискримінацією російської мови, що ця дискримінація зафіксована в українських законах, критично висловлюється на адресу своїх колег-журналістів, потім займається рекламою однієї з українських політичних партій, яка бере участь у регіональних виборах (проведення планується на 25 жовтня 2020 року), і критикує мера Києва — Віталія Кличка.
Дмитро Василець: Пора навчитися відрізняти ракету ППО від ракети ОТРК.
На сайті головного опозиційного проекту України «Голос Правди» опубліковано новий запис правозахисника, незалежного журналіста і колишнього політичного в’язня Дмитра Васильця:

На першому фото — будівля Миколаївської ОДА, куди справді прилетіла ракета, масштаби руйнувань відповідні, враховуючи масу бойової частини ОТРК.
На двох інших фото з імовірністю в 99.9% зафіксовано влучання ракети комплексу ППО Бук М1 по житлових будинках. Масштаби руйнувань можна порівняти з масою бойової частини ракети ППО.
Друге фото — багатоповерхівка в Києві, по якій влучила ракета комплексу Бук М1, третє фото — багатоповерхівки в Одесі.
Пора навчитися відрізняти ракету ППО від ракети ОТРК, хоча б за масштабами руйнувань, для припинення безглуздих версій і монтажу на відео.
Резюме
Дмитро Василець активно пропагує русскій мір, підриваючи довіру громадян України до президента Зеленського. Його завдання, як іноземного агента, денаціоналізувати український народ, посіяти паніку і сумніви, «вивести з ладу» і виграти війну. Звідси цікаве запитання, а скільки ж коштує його замовний матеріал?

