Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру колишній посадовиці Державної податкової служби у Дніпропетровській області, яка незаконно привласнила службову квартиру вартістю майже 3 млн гривень. За даними слідства, після звільнення з держслужби жінка мала повернути житло державі, натомість вона приватизувала його за підробленими документами та переоформила на свою доньку.
Правоохоронці встановили, що після завершення роботи в податковій службі фігурантка втратила право користування службовим житлом. Проте повертати нерухомість вона не збиралася. Натомість ексчиновниця використала підроблені документи, щоб оформити квартиру у приватну власність.
Одразу після державної реєстрації права власності підозрювана уклала договір дарування. У такий спосіб вона юридично передала незаконно отримане майно своїй доньці.
«Через ці дії з державної власності незаконно вибула квартира, яка перебувала у сфері управління Державної податкової служби. Розмір завданих державі збитків становить майже 2,9 млн гривень», — зазначають у ДБР.
Наразі колишній працівниці податкової повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
ч. 4 ст. 358 — використання завідомо підробленого документа;
ч. 5 ст. 190 — шахрайське заволодіння майном в особливо великих розмірах.
Слідчі дії тривають. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу та повернення незаконно відчуженої квартири у власність держави. Максимальне покарання за вказаними статтями передбачає позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
