НАБУ та САП викрили корупційну схему вимагання неправомірної вигоди та легалізації майна, організовану колишніми керівниками органів прокуратури Кіровоградської області. Ексчиновники вимагали хабар у керівників держпідприємств за закриття кримінального провадження, оцінивши свої «послуги» у десятки тисяч доларів.

За даними слідства, перший заступник керівника Кіровоградської обласної прокуратури вимагав неправомірну вигоду у топменеджменту одного з підприємств Національної академії аграрних наук України та директора державного підприємства. Частиною хабаря мав стати преміальний електромобіль Tesla Model X P100D.
Для легалізації та приховування незаконно отриманого майна чиновник залучив свого колегу — керівника окружної прокуратури. Той знайшов підставну особу, на яку оформили довіреність із правом розпорядження та продажу автівки. Проте схему зірвав Вищий антикорупційний суд (ВАКС), який наклав арешт на транспортний засіб у межах іншого кримінального провадження.
Після невдачі з автомобілем прокурор продовжив реалізацію схеми. Через довірену особу він встиг отримати транш у розмірі 13,5 тисяч доларів США.
«Надалі підозрюваний отримав відмову в наданні решти суми через невиконання ним взятих на себе зобов’язань», — зазначають правоохоронці.
Загальна сума задокументованої неправомірної вигоди, яку розраховували отримати експрокурори, становила понад 88 тисяч доларів США. Наразі слідчі дії тривають, встановлюються всі обставини вчинення злочину.
