Колишній перший заступник голови Полтавської обласної ради Олег Бєлоножко уникнув кримінальної відповідальності за службове підроблення та привласнення бюджетних коштів через закінчення строків давності. Октябрський районний суд Полтави закрив кримінальне провадження щодо посадовця, який у 2023 році виїхав за кордон під виглядом офіційного відрядження, але натомість полетів на відпочинок у Португалію.

За даними слідства, у березні 2023 року Олег Бєлоножко оформив документи на офіційне робоче відрядження. Метою поїздки заявлялося вирішення житлових та гуманітарних питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Проте одразу після перетину державного кордону України посадовець попрямував до Варшави, звідки вилетів до Португалії, де володіє нерухомістю. За час цієї «робочої поїздки» Бєлоножко незаконно отримав 18,1 тисячі гривень заробітної плати з обласного бюджету.
Правоохоронці кваліфікували дії чиновника як службове підроблення та привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем. Оскільки інкриміновані проступки належать до категорій невеликої та середньої тяжкості, строки притягнення до відповідальності за ними становлять від 1 до 3 років.
У зв’язку із закінченням строків давності суд був змушений закрити справу та звільнити ексчиновника від відповідальності. Разом із цим суддя скасував усі раніше накладені обмеження:
«Скасувати обраний щодо обвинуваченого запобіжний захід, повернути заставу у розмірі 60,5 тисяч гривень, а також зняти арешт із раніше вилученого під час розслідування майна».
Примітно, що витрати на проведення судових експертиз, які в сумі склали 65,1 тисячі гривень, також не будуть стягнуті з фігуранта. За рішенням суду, ці процесуальні витрати повністю компенсують за рахунок державного бюджету України.
